loader

SORU- 2.5 Yaşındaki Oğlumda Gelişim Geriliği var - Pedagog Dr.Sevil Yavuz

yazdır

SORU- 2.5 Yaşındaki Oğlumda Gelişim Geriliği var - Pedagog Dr.Sevil Yavuz

Doktorumuzun tavsiyesi üzerine Denver Tarama Testi sonucu oğlumda 1 yaş gerilik tespit edildi. Bunun üzerine rehabilitasyona başladık.

 2.5 Yaşındaki Oğlumda Gelişim Geriliği var

Merhaba Sevil Hnm,

Doktorumuzun tavsiyesi üzerine Denver Tarama Testi sonucu oğlumda 1 yaş gerilik tespit edildi. Bunun üzerine rehabilitasyona başladık.  Önemli değişiklikler var ama benim size sormak istediğim bu durumdaki bir çocuğu kreşe vermem doğru olur mu, dil gelişimi için nekadar faydalı olur?  Henüz oğlum 2-3 kelime söylüyor. Bu konuda bana onerileriniz nelerdir?

CEVAP: Uzman Pedagog Sevil Yavuz

Merhaba Çağla Hanım,

Öncelikle zaman kaybetmeden uzmana gittiğiniz için tebrik ederim. Gelişim geriliğinde zaman kaybetmeden destek almak çocuğun gelişimini hızlandırmada önemli bir nokta. Denver testinden sonra özel eğitim desteği almış ve faydasını görmüşsünüz. Bu eğitime devam etmeniz önemli. Diğer taraftan  kreş konusunu çocuğunuzu götürdüğünüz uzmana danışmanızda fayda var. Çünkü çocuğu görmeden klinik değerlendirme yapmadan kreş konusunda sizi sağlıklı yönlendirmen mümkün değil. Eğer çocuk kreşe gitmeye psikolojik olarak hazırsa önce oyun grubu ve  sonra yarım gün kreşle başlayabilir.  Çocuklarla birlikte olmak her çocuğun gelişimini hızlandırır. SevgilerEtiketler : soru- 2 5 yaşındaki oğlumda gelişim geriliği var - pedagog dr sevil yavuz

KATEGORİYE BAĞLI DİĞER İÇERİKLER