loader

Bir baba ve oğlunun başarı hikayesi: 3 yaşındaki oğlunun gelişimi hızlandı...

yazdır

Bir baba ve oğlunun başarı hikayesi: 3 yaşındaki oğlunun gelişimi hızlandı...

Evimizde karamsar tablo yerini giderek huzura bıraktı. Sevil Hanım’ın sihirli değneği diyorum ben buna. Verdiği egitimler sihirli değnek etkisi yaratıyor. Sadece 10 günde Kartal’ın davranışları hızlı şekilde düzelmeye başladı.

Bir baba ve oğlunun Başarı hikayesi: 3 yaşında oğlunun gelişimi hızlandı...

Yiğit Kartal 3 yaşına gelmişti ve yaşıtlarından çok geride davranışlar gösteriyordu. Konuşmaması bir yana hareketleri ile de bir problem olduğu ortadaydı. Yemek alışkanlığı , uyku saatlerindeki dengesizlik, girdiği ortamlarda yaşadığımız sıkıntılar bizi korkutmaya başlamıştı. İnternetten yaptığımız araştırmaları Yiğit Kartal üzerinde deniyor , bazen olumlu ama çoğunlukla olumsuz cevaplar alıyorduk. ‘’Anne’’ ya da ‘’Baba’’ kelimelerini söylemiyor , sürekli mırıldanma şeklinde sesler çıkarıyordu. Geceleri ağlama krizleri ile uyanıyor ve annesi ya da benim kucağımda olmadan da uyumuyordu. İstediği bir nesneyi eli ile gösterme alışkanlığı yoktu ancak evin hangi odasında , hangi dolabında ne var her şeyi hafızada tutabiliyordu Herkes gibi düzelir umudu ile bekledik ancak yaşı ilerledikçe çok çok az gelişmeler dışında somut adımlar atamadık.

Yakın bir arkadaşımız bize Sevil Hanım’ı önerdi. Kendisini internetten araştırdığımızda bu konuda ne kadar derin bilgiye ve tecrübeye sahip olduğunu öğrendik. Hemen bir randevu aldık. Kartal Sevil Hanım’ın ofisine ilk gitmemizde inanılmaz bir tepki verdi. Sevil Hanım eşim ve benimle görüşmesi sırasında onun odada bekleyeceğini söylediğinde beklediğimiz tepkiyi verdi ve çığlık atarak ağlamaya başladı. Aslında bizim için iyi oldu çünkü ; bu hareketlerini nasıl anlatacağımızı düşünüyorduk. Sevil Hanım tutarli davranis programini uygulayarak Kartal’ı sakinleştirdi ve ilk büyük adımı atmış olduk. Bize bu gibi durumlarda ne yapmamız gerektiğini , evde iyilestirici oyun seanslarini nasıl yapacağımızı ve Kartal’a kuralları nasıl uygulayacağımızı bir bir ve tam anlaşılır şekilde anlattı. Çocuk ruhundan anladığı kadar insan ilişkileri de çok üst düzeyde biri Sevil Hanım.

İlk randevumuzun ardından eve geldiğimizde yemek için sofraya oturduk. Kartal yememek için direniyordu ve ben Sevil Hanım’ın verdiği tutarlı davranış eğitimi uygulayarak Kartal’ın inadını kırdım. Yemeğimizi yedik ve daha sonra da yaptığı bazı davranışları o akşam yapmadığını gördük. Gece erken saatte yatmasını söyledim. Ancak yine inatlaşıyor ve ağlıyordu , çığlık atmaya başlamıştı. Kararlı bir şekilde müdahale ettim ve yarım saat sonra uyudu. O geceden sonra bir daha problem yaşamadık. Sonuç olarak; Artık yemek saatlerimiz sorunsuz ve çeşitli yemekleri yiyerek geçiyor , uyku saatini hatırlattığımızda hemen yatağına gidiyor ve uyuyor , kreşe tam gün gidiyor ve aktivitelere katılıyor.

Evimizde karamsar tablo yerini giderek huzura bıraktı. Sevil Hanım’ın sihirli değneği diyorum ben buna. Verdiği egitimler sihirli değnek etkisi yaratıyor. Sadece 10 günde Kartal’ın davranışları hızlı şekilde düzelmeye başladı. Televizyon ve tabletin yüzüne bile bakmıyor artık , en önemlisi de korkarak gittiğimiz tatilde annesine ve bana tam anlamıyla tatili yaşattı.Bize çocuğumuza nasıl davranmamız gerektiğini öğrettiği ve Kartal’ı içinde bulunduğu tünelden çıkardığı için Sevil Hanım’a çok teşekkür ediyoruz.Etiketler : bir baba ve oğlunun başarı hikayesi 3 yaşındaki oğlunun gelişimi hızlandı

KATEGORİYE BAĞLI DİĞER İÇERİKLER