loader

Tavsiye Yazısı: Mutlu aile merkezi = Pedagog Sevil Yavuz, 8 yaşındaki kızımızın mutluluk hikayesi...

yazdır

Tavsiye Yazısı: Mutlu aile merkezi = Pedagog Sevil Yavuz, 8 yaşındaki kızımızın mutluluk hikayesi...

Hayatımın değiştiği günü sizlerle paylaşmak istiyorum. 8 yaşındaki kızımızın davranışlarındaki değişiklik bizi çok endişelendiriyordu Mutlu ve kurallara uyan sınırlarınıbilen bir çocuk oldu. Öncesi ile kıyasladığımda biz eskiden yaşamıyormuşuz diyorum

Mutlu aile merkezi = Pedagog Sevil Yavuz

Hayatımın değiştiği günü sizlerle paylaşmak istiyorum. 8 yaşındaki kızımızın davranışlarındaki değişiklik bizi çok endişelendiriyordu. Bir yerde yanlışyaptığımızın farkındaydık ama nasıl davranacağımızı bilemiyorduk, kendi kendimize bu sorunları aşamayacağımızı anladığımızda ve uykusuz bir şekilde işe gitmekten enerjimiz tükendiğinde destek almamız gerektiğine karar verdik, internetten araştırmaya başladık. Ben gerçekten çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum çünkü Sevil hanımla karşılaştık. Ve onunla ilk seansımız hayatımın değiştiği gündür.
 
Geceleri yalnız başına ve karanlıkta uyuyamayan kızım ilk görüşmeden sonra yatağında uyudu ve sabaha kadar uyanmadı.Bu bizim için bir mucizeydi çünkü her gece uyanmaya o kadar alışmıştık ki o gece uyanmayınca merak edip odasına baktık ve kızımız mışıl mışıl uyuyordu.
 
Her gece bizim için kabus gibiydi. Kızım gece yarısı uyanır Uykuya geçişte zorluk çeker. böcekten, hırsızdan, karanlıktan korktuğu için yanımıza gelirdi. Yüzü bize dönük olacak şekilde yatmadan ve elini tutmadan uyuyamazdı. Ve siz beni uyutamadınız deyip ağlama krizine giriyordu. Uyku saati geldiğinde uyarılarımıza rağmen pijamalarınıgiymez dişini fırçalamaz yatağına gitmezdi. Bir gün 3 saat kesintisiz tv seyretti. İpad'i elinden alamıyorduk. Sözümüzü dinletemiyorduk. Bir kaç kez uyarınca hırçınlaşıyor ağlamaya başlıyor bazen de duymamış gibi davranıp tepkisiz kalıyordu. Her alışveriş merkezine gittiğimizde oyuncak ya da kıyafet almak istiyordu. Almadığımızda huysuzluk yapıyordu. Benim babasıyla konuşmama yan yana oturmama izin vermezdi. Ne zaman konuşmaya başlasak mutlaka araya girerdi. Yemeğini tv karşısında yerdi. Yeni bir ortama girdiğinde çekingen davranır fazla konuşmazdı. Ödev yaparken isteksizdi. Ödevlerini yaparken yardım etmesi için bakıcıyı tehdit ediyordu. Öz bakım ihtiyaçlarını karşılayacak yaşta olmasına rağmen sürekli bizden yardım istiyordu. Konuşma tarzı çok değişmişti. Kelimeleri uzatarak söylüyor isteklerini yapmamız için bizimle hep pazarlık ediyordu.
 

Hafta sonlarının gelmesini istemiyordum. Evden çıkarken kıyafet seçemiyordu. Bizim seçtiklerimizi beğenmiyordu. Hazırlanmasıçok uzun sürüyordu. Ailece dışarı çıkmak bizim için bir kabustu. Arabada giderken canı sıkılıyor yol boyunca huysuzluk yapıyordu. Mutlu olması için her şeyi yapıyorduk ama kızımız genelde mutsuzdu. Bir oda dolusu oyuncağı olduğu halde yenilerini istiyordu.
 

Bütün bu yazdıklarım 1 aylık süre zarfında düzeldi. Sevil hanımdan tutarlı davranış programı eğitimi ve oyun terapisi desteği aldık. Nerede yanlış yaptığımızı anladık, sınırları koyduk ve çocuğumuza doğru davranmayı öğrendik. Sevil hanimin eğitim programı ve çalışmalarından sonra Kızımız çok değişti. Mutlu ve kurallara uyan sınırlarınıbilen bir çocuk oldu. Öncesi ile kıyasladığımda biz eskiden yaşamıyormuşuz diyorum. Gerçekten hayatımız bir kabusmuş. Kızım artık odamıza hiç girmiyor, geçenlerde topu bizim yatağımızın altına kaçtı girip topu almak için izin istedi. Anneannesine telefonda artık eskisi kadar tv seyretmediğini ama daha mutlu olduğunu söyledi.
 
Sizlere tavsiyem nerede yanlış yaptığınızı kendi kendinize anlamaya çalışıp boşuna vakit kaybetmeyin. İnanın çok zor ve bir işe yaramıyor. Uzman desteği aldığınızda hayatınız değişiyor yaşadığınızı anlıyorsunuz. Çocuklu hayattan zevk almaya başlıyorsunuz. Birlikte vakit geçirmek keyifli bir hale dönüşüyor yeterli sınırları koyun ve nasıl davranacağınızı bilin. Biz Sevil hanıma ilk günden itibaren çok güvendik dediklerini harfiyen yaptık, daha önce başka pedagoga da gitmiştik ama Sevil hanım diğerlerinden çok farklı. Aldığı eğitim, insanlara yaklaşımı,pozitif enerjisi, kararlı tutumu ile insanı kendine hayran bırakıyor. Onunla tanıştıktan sonra meslek değiştirmeye karar verdim. İşini bu kadar severek ve hakkını vererek yapan uzmanlar kolay bulunmuyor. Konuşurken onu aileden biri gibi hissediyorsunuz.


 
Biz Sevil hanımla tanıştıktan sonra mutlu bir aile olduk. Verdiği bilgiler için Kendisine çok çok teşekkür ediyoruz.

Bir anne ve kızıEtiketler : tavsiye yazısı mutlu aile merkezi pedagog sevil yavuz 8 yaşındaki kızımızın mutluluk hikayesi

KATEGORİYE BAĞLI DİĞER İÇERİKLER