loader

Kural tanımayan, sınırlarını bilmeyen bize hesap soran 8 yaşındaki kızımızın başarı hikayesi

yazdır

Kural tanımayan, sınırlarını bilmeyen bize hesap soran 8 yaşındaki kızımızın başarı hikayesi

Sevil hanımdan randevu aldık. Kızımız ve ailemiz için yaptıklarından bize bu konuda doğru yol rehberi olduğu için ayrıca bizimle olan diyalog ve sohbetinden dolayı kendisine teşekkürlerimizi borçluyuz.

Merhabalar;


 29 yaşında 8 yaşında bir kızı olan çocuğumuz odaklı yaşayan mutlu bir aileyiz ya da Sevil Hanımla tanışana kadar öyle zannediyorduk. Erken evlenmemiz sonrasında birkaç zorunlu ayrılıklar yaşadık ve iş sebebiyle halen ayrı yaşıyoruz. Bu nedenle çocuğumuza yeterli ilgi gösteremediğimizi düşünüp “aman eksikliğini hissetmesin, aman arkadaşlarının yanında ezilmesin” diye her istediğini yerine getiriyorduk, her istediğini alıyorduk ama bunların sonu gelmiyordu işin daha kötü tarafı bunlarla mutluda olmuyordu. Rest çekmeleri doruklara ulaştı kapı çarpmalar her şeye üff çekmeler, “siz kötü annesiniz, kötü babasınız” ithamları bizi çaresiz bırakıyordu. Televizyon karşısından alamıyor, elbiselerini, yatağını toplatamıyorduk. Son olarak ödevler içinde restler başladı “ben okumuyacam ev kadını olacam çocuk bakacam” demeye başladı. Kendi yaptığımız uygulamalar ve girişimler işi daha kötü noktalara getirdiğini hissettik. Sonunda bir uzman yardımı almamız gerektiğini düşünüp internette aradığımızda konusunda yeterli deneyim ve referansı olduğunu düşünerek Sevil Yavuz Hanımdan yardım almaya karar verdik. 

Açıkçası tam bir sonuç alabileceğimizi düşünerek değil bir deneyelim diye randevu aldık. Sevil Hanımla görüştüğümüzde sanki bizim evimizde yaşadığını düşündük. Evde olan biteni anlatıyor, kızımızı bize anlatıyordu. Bizim tüm yanlışlarımıza ayna tuttu o andan sonra doğru yerde olduğumuzu düşündük. Sevil Hanımın programı sonrasında değişiklikler çok çabuk hissedildi. Kızımız sanki o sorumluluk sahibi kişiliğini yıllardır bizden gizlemiş ve bir anda ortaya çıkardı. Artık sahip olduklarının kıymetini biliyor ve mutlu olabilmeyi öğrendi. Program sonrası görüşmelerimizde taşlar tek tek yerine oturdu. Artık kızımız yerine düşünmüyoruz, bunun sonucunda o kendini düşünmeyi öğrendi. Kızımız ve ailemiz için yaptıklarından bize bu konuda doğru yol rehberi olduğu için ayrıca bizimle olan diyalog ve sohbetinden dolayı kendisine teşekkürlerimizi borçluyuz.


Etiketler : kural tanımayan sınırlarını bilmeyen bize hesap soran 8 yaşındaki kızımızın başarı hikayesi

KATEGORİYE BAĞLI DİĞER İÇERİKLER